BMW i3

BMW i3

Model pojazdu: i3

Rok produkcji: 2016

Rodzaj paliwa: Elektryczny

Moc: 102 KM

Skrzynia biegów: Automatyczna hydrauliczna (klasyczna)

Napęd: Na tylne koła

Prędkość maksymalna: 150 km/h

Liczba miejsc: 4

Przyspieszenie 0-100 km/h w s: 7,2

Lokalna emisja spalin: 0

Zużycie energii BMW eDrive w kWh/100 km: 12,9

Zasięg elektryczny w km: do 160

Pojemność bagażnika: 260 – 1100l

Kolor: capparis-weiss/BMW i blau

 

BMW i3 to pierwszy elektryczny samochód bawarskiej marki, który jest prekursorem gamy ekologicznych samochodów pod znakiem „i”. W 2014 roku otrzymał nagrodę Green Car of the Year. Wiecie, że Lasy Państwowe zainwestowały prawie 2,5mln zł w 15 sztuk elektrycznego BMW?

I3 posiada nadwozie typu hatchback. Samochód jest bardzo zgrabny, a swoimi gabarytami idealnie wpasowuje się w miejskie życie. I3 ma niecałe 4m długości, 1,7m szerokości oraz prawie 1,6m wysokości. Całe nadwozie zostało wykonane z tworzyw sztucznych wzmocnionych włóknem węglowym, dzięki czemu BMW i3 waży zaledwie 1195 kg. Masa ta gwarantuje wysoką sztywność skrętną pojazdu.

BMW i3 gwarantuje ekologiczną i bezemisyjną mobilność! Model idealnie odpowiada wymogom samochodów elektrycznych i wybiega poza proekologiczną i błyskotliwą jazdę.

Samochód jest bardzo zrywny i niezwykle dynamiczny na drodze. Dobrze odnajduje się w mieście. Jest zwinne i bardzo szybko reaguje. Pozwala zostawić pod światłami większość zwykłych samochodów! Manetka do zmiany biegów umiejscowiona przy kierownicy pozwala na ich szybką zmianę i jest bardzo wygodna w użyciu. Menu jest przejrzyste i intuicyjne. Frajdę z jazdy jak przystało na BMW gwarantują niski środek ciężkości, krótkie zwisy, sztywne zestrojenie zawieszenia, precyzyjny układ kierowniczy i przede wszystkim tylny napęd! Na każdym zakręcie czuć, że i3 zostało skonstruowane z myślą nie tylko o ekologii, lecz także przyjemności z jazdy.

Samochód wyposażony jest 3 tryby:

·       Comfort

·       Eco Pro

·       Eco Pro +

Na wszystkich z nich jest tak samo ciche, a podwozie dobrze wybiera wszystkie niedoskonałości nawierzchni.

BMW i3 jest niezwykle ciche! Nie tylko w środku, ale i na zewnątrz. Uważajcie na przechodniów – dla nich skradacie się po ulicy cicho jak mysz! Jest to zdecydowanie największy atut tego pojazdu.

 

Mimo iż dynamiki zdecydowanie nie trzeba mu dokładać, to dodatkowo wizualnie potęgują ją duże 19 - calowe felgi. Wąskie opony zdecydowanie wpływają na zmniejszenie oporu ruchu.

Wizjonerska stylistyka BMW i3 swoją oryginalnością wyznacza standardy samochodu przyszłości i wzbudza duże zainteresowanie. Wiecie, że aż 95% materiałów użytych do jego produkcji podlega recyklingowi? Wnętrze zbudowane jest z wysokogatunkowych, ekologicznych materiałów. Urzeka precyzją oraz futurystycznym wyglądem. Skóra pokrywająca fotele jest garbowana przy pomocy naturalnej oliwy.

Środek i3 zachwyca swoją przestronnością, którą zapewnia mu wykonana z karbonu kabina pasażerska, pozbawiona tunelu środkowego. Dodatkowo otwierane przeciwstawnie drzwi umożliwiają łatwe i szybkie dostanie się do środka samochodu. W aucie spokojnie zmieszczą się 4 dorosłe osoby. Pojemność bagażnika przy złożonych siedzeniach wynosi 1100l, natomiast przy rozłożonych 260l.

 

BMW i3 umożliwia korzystanie z napędu elektrycznego na co dzień. Litowo - jonowy akumulator wysokonapięciowy połączony jest z dynamicznym silnikiem elektrycznym oraz inteligentnym zarządzaniem energią. Po uruchomieniu pojazdu na ekranie pokazuje się informacja o szacowanym zasięgu gwarantowanym przez silnik elektryczny. Tryb ECO PRO+ zawsze pozwoli zaoszczędzić kilkanaście km. Średni koszt przejechania 1 km wynosi 0,49 zł. BMW i3 wyposażone jest w system odzyskiwania energii po zdjęciu nogi z gazu.

 

A co z ładowaniem? BMW i3 można szybko, łatwo i niezwykle komfortowo ładować nie tylko na publicznych stacjach ładowania, które z łatwością odnajdziemy dzięki usługom BMW ConnectedDrive, ale i w domu, za pośrednictwem stacji Wallbox lub kabla do ładowania. Nic bardziej prostszego! Ładowanie pojazdu z domowego gniazdka trwa około 8. Godzin, natomiast dzięki naściennej stacji ładowania można go skrócić nawet o połowę!

Codzienna dawka nowości prosto z Salonu BMW Auto Premium Rzeszów:

---> INSTAGRAM

 

Zapisz się na jazdę próbną BMW i3 w BMW Auto Premium Rzeszów już dziś!

Salon BMW Auto Premium Rzeszów - Świlcza 147H
ZADZWOŃ!

i3
i3
i3
i3
i3
i3
i3
i3
i3
i3
i3
i3
i3
i3
i3
i3

Aktualności.

Autoryzowany Serwis BMW Auto Premium Świlcza.